Zyrtare: Shkëndija e Tetovës do të përballet me Tottenhamin e Mourinhos në Ligën e Evropës

Share Messenger

Tottenhami është kualifikuar me sukses në rundin e tretë eliminator të Ligës së Evropës.

Skuadra e Jose Mourinhos është përballur sonte me Lokomotiv Plodivin si mysafir.

Tottenhami ka triumfuar me rezultat 1:2 dhe është kualifikuar tutje.

Harry Kane dhe Tanguy Ndombele shënuan për londinezët, kurse Michev realizoi për vendasit.

Në rundin e tretë, Tottenhami do të përballet me Shkëndijën e Tetovës.

Ndryshe, skuadra nga Tetova pak më parë eliminoi Botosanin me rezultat minimal, 0:1.

Share Messenger

Më të lexuarat