Zyrtare: Andrea Pirlo emërohet trajner te Juventusi

Share Messenger

Tashmë gjithçka është zyrtarizur dhe Andre Pirlo rikthehet te Juventusi por këtë herë si trajneri i ri i U23 të kësaj skuadre.

Kjo komunikohet nga vetë klubi Juventin përmes faqes zyrtare.

Kthimi i “Maestro”, i dëshiruar fort nga klubi Juventus: “Një aventurë e re fillon sot për Andrea Pirlo dhe Juventus, të cilët kthehen në punë së bashku pas 5 vjetësh.

Andrea është në të vërtetë trajneri i ri i skuadrës nën 23 vjeç. Sfida është në prag, për një rikthim që mund të kënaqë. Mirësevjen, trajneri Pirlo!”, ka shkruar faqja zyrtare e Juves.

Share Messenger

Më të lexuarat