Zbulohet iPhone 12 Mini, përgatituni të shihni katër iPhone të rinj

Share Messenger

Me muzikë dramatike të James Bond që luhej në sfond, Apple hapi një çantë metalike për të zbuluar iPhone 12 Mini.

Ka të njëjtat karakteristika si iPhone 12, duke përfshirë 5G, një sistem të dyfishtë kamera dhe materialin mburojë qeramikë që mbron telefonin, përcjell Telegrafi.

Me 699 dollarë, kushton 100 dollarë më pak se iPhone 12, i cili është më i madh me një ekran 6.1 inç.

iPhone 12 është më i vogël dhe më i lehtë se versioni më i madh, dhe ka një ekran 5.4 inç.

Apple mund t’iu japë përdoruesve të saj më shumë zgjedhje se zakonisht me formacionin e saj të fundit të telefonave inteligjentë.

Kompania po përgatitet të preazntojë katër modele të reja iPhone sot, duke filluar në madhësi nga 5.4 inç deri në 6.7 inç, sipas analistëve dhe raporteve të shumta të lajmeve, shkruan CNN.

Apple ka qëndruar në një rresht me tre modele për lansimin e iPhone-ve të rinj në vitet e fundit, me një model bazë dhe dy modele më të kushtueshëm me më shumë kamera dhe ekran më të mirë, transmeton Telegrafi.

Por kësaj here, një model i katërt, më themelor me një ekran më të vogël – emri “iPhone 12 Mini” është shfaqur shpesh në media – mund të ndihmojë që Apple të synojë më shumë konsumatorë të ndërgjegjshëm për çmimin, megjithëse është e paqartë se si do të konkurronte me koston e ulët të iPhone SE.

Shitjet e iPhone-ve kanë rënë në vitet e fundit, ndërsa njerëzit presin në radhë më gjatë për të përdorur modelet e vjetra, megjithëse Apple fitoi disi më shumë se kompanitë tjera konkurrente.

Share Messenger

Më të lexuarat