Zbulohet arsyeja e ‘çmendur’ pse Morata refuzoi Milanin për Chelsean

Share Messenger

Zbulohet arsyeja pse sulmuesi spanjoll Alvaro Morata zgjodhi Chelsean para Milanit.

 

Morata ishte përfol për një kalim nga Real Madrid te Milani, por gjërat në fund ndodhën ndryshe dhe sulmuesi spanjoll kampionin anglez.

Një ndërmjetësi thotë se Alvaro Morata zgjodhi Chelsean dhe jo Milanin për shkakë të besnikërisë që kishte ndaj Juventusit.

“A ishte Morata vërtet afër Milanit? Djali nuk e kishte parasysh idenë”, Beppe Bozzo për Tuttosport.

“Por nëse ai ka zgjedhur të mos kthehet në Itali dhe të bashkohet me Chelsean atëherë është edhe për shkak të tifozëve të Juventusit. Alvaro u befasua pozitivisht nga dashamirësia e tifozëve të Juventusit në Cardiff, dhe për shkak të kësaj ai preferonte një zgjidhje tjetër”, ka thënë ai.

Por sipas tij, e mira është se tani ai po stërvitet nga Antonio Conte te Chelsea.

 

Share Messenger

Më të lexuarat