Xherdan Shaqiri ka një urim interesant për Vedat Muriqin pas zyrtarizimit te Lazio

Share Messenger

Sulmuesi I Kosovës, Vedat Muriqi sot është zyrtarizuar si futbollist i Lazios.

Muriqi u bashkua me Lazion nga Fenerbahce me një çmim prej 18 milionë euro dhe kontratë që e mbanë atë në Itali për 5 vite.

Në mesin e shumë futbollistëve që e kanë uruar Muriqi, ka qenë edhe mesfushori i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, ai shkruan në gjuhën italiane: “In bocca al lupo vedoo”, që në shqip do të thotë: “Paç fat Vedo”.

Share Messenger

Më të lexuarat