Xavi ende në kërkim të Messit të ri të Barcelonës

Share Messenger

Pas largimit të Lionel Messit verën e kaluar, Barcelona nuk ka shënuar asnjë gol nga goditjet e lira direkte deri më tani në sezonin 2021/22.

Në fakt, ishte sulmuesi aktual i Paris Saint-Germain që shënoi golin e fundit të tyre nga gjuajtja e lirë më 2 maj 2021, ndërsa deri në shtatë lojtarë të Barcelonës kanë provuar fatin e tyre deri më tani këtë sezon.

Memphis Depay është rritur më shumë se çdo lojtar tjetër, por në muajt e fundit ai nuk është parë si titullar.

Lojtarët e Barcelonës kanë gjuajtur 17 goditje të lira direkt në të gjitha garat, por ata nuk kanë mundur të konvertojnë asnjë prej tyre.

Xavi Hernandez tani është në kërkim të sulmuesit të ri të gjuajtjeve të lira. Memphis ka marrë gjashtë dhe Ferran Torres tre, me Philippe Coutinho, Jordi Alba dhe Ousmane Dembele që kanë marrë nga dy, ndërsa Gerard Pique dhe Ansu Fati të dy provuan fatin në një rast.

Share Messenger

Më të lexuarat