Vuçiq përmend “konsulta telefonike” për problemin me Kosovën: Nesër do të flas më në detaje

Share Messenger

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, ka paralajmëruar se sot gjatë mbrëmjes do të ketë “konsulta telefonike” rreth situatës me Kosovën, megjithatë s’ka zbuluar se me kë.

Ai ka thënë se më shumë për këto biseda telefonike do të flasë të shtunën, ku do të flasë edhe për emrat që do ta përbëjnë qeverinë e re të Serbisë, shkruan N1, trasnmeton Express.

Vucic gjatë ditës së djeshme ka zhvilluar dy raunde takimesh me emisarët Escobar dhe Lajcak, derisa sot ka lënë të kuptohet se do të pranojë tabelat RKS dhe se do të kërkojë që serbëve të Kosovës t’iu lejohet hyrje-dalja pa i pajisur me dokument shtesë.

Share Messenger

Më të lexuarat