Vdes vëllai i Ministrit Liburn Aliu

Share Messenger

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka njoftuar se ka vdekur vëllau i tij, Shkëlzeni.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Aliu ka bërë me dije se varrimi do të bëhet sot, por vetëm me rrethin e ngushtë të familjes, shkaku i pandemisë.

“Sot, u nda nga ne vëllai im i dashur Shkelzen Aliu. Matematicien i zoti dhe inxhinier i palodhshëm. I qetë, i dashur dhe i respektuar nga të gjithë. Na e përloti syrin por na la dhe kujtime te mira. Ndonëse varrimi bëhet sot, për arsye te pamdemisë njoftojmë se do të bëhet vetëm nga rrethi i ngushtë i familjes. Pusho i qetë Xeni!”, ka shkruar Aliu.

https://www.facebook.com/liburn.aliu/posts/10219114467673570

Share Messenger

Më të lexuarat