Vdes Ceka, kuzhinierja e njohur

Share Messenger

Ka ndërruar jetë në moshën 80 vjeçare, kuzhinjera e njohur Fikrije Ukelli, e njohur si Ceka.Ceka ishte autore e librave të 1000 receta”, dhe “Receta me gatime tradicionale”.Ajo la pas vetës një vajzë dhe dy djem.

Bashkëpunëtorja e saj shumëvjeçare, Xheraldina Vula, ka bërë të ditur se Ceka ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me koronavirus.Postimi i saj i plotë:Ceka na la. Partnerja ime e Diçka Po Zihet per 15 vjet me radhe nuk e perballoi sulmin e tmerrshem te kovid-19. Kuzhina televizive shqiptare kurre me nuk do te jete njesoj pa ty Ceko. Ke vene themelet e nje kuzhine fantastike sa tradicionale aq dhe moderne. Librat e tu jane ne cdo shtepi aty ku deshirohet te hahet mire. Do te me mungosh shume Ceko

Share Messenger

Më të lexuarat