Umtiti zbulon pse u largua Neymar nga Barcelona

Share Messenger

Mbrojtësi i Barcelonës, Samuel Umtiti ka thënë se Neymar ka pasur arsyet e tij personale që është larguar nga klubi katalanas.

Braziliani u largua nga klubi katalanas për një shumë rekorde prej 222 milionë eurosh.

“A jam i befasuar? Po dhe jo, është një lojtar i rëndësishëm që u largua nga Barcelona”.

“Nëse një lojtar dëshiron të kalojë diku tjetër, atëherë duhet të pranosh dhe të fokusohesh në synimet kolektive”.

“Sinqerisht, ai na ka treguar kur ka vendosur të largohet drejt Parisit”, potencoi Umtiti.

Share Messenger

Më të lexuarat