Toptha me çokollatë për festat e fundvitit, ja si përgaditen

Share Messenger

Për të gjithë dashamirët e çokollatës!

Përbërësit:

▪ 200 g sheqer
▪ 200 gr gjalpë
▪ 300 gr biskota
▪ 100 g çokollatë të zezë
▪ 200 gr miell kokosi
▪ 1 dl qumësht

Për dekorim:

▪ 70 gr miell kokosi

Përgatitja:

Grini biskotat në blender. Ngrohni qumështin në një enë në shporet dhe shkrini me radhë sheqerin, gjalpin dhe çokollatën.

Përziejini të gjitha mirë.

Masës së nxehtë i shtoni biskotat e bluara dhe i përzieni. Shtoni miellin e kokosit në përzierje dhe përzieni mirë. Lëreni përzierjen në të ftohtë për afro 10 minuta.

Bëni toptha dhe i rrotulloni në miell kokosi. Vendosni topthat në shporta të vogla letre dekorative.

Lëreni në frigorifer për të paktën tri orë.

Share Messenger

Më të lexuarat