Thyhet rekordi në meçin Mayweather – Mc Gregor

Share Messenger

Lufta mes Floyd Mayweather dhe Conor McGregor fundjavën e kaluar ishte një nga më të priturat në vitet e fundit. Bout, Ndeshja e zhvilluar në Las Vegas ishte një audiencë rekord të pagesës PPV.

Përveç 20,000 personave që ishin në Arenën T-Mobile në Las Vegas, një total prej 4.6 milionë përdorues e kanë paguar ta shohin këtë ndeshje në mbarë botën.

Njoftimi u bë nga presidenti i UFC , Dana White , duke zbuluar një rekord në një transmetim të paguar PPV.

Share Messenger

Më të lexuarat