Thaçi: Ujmani aset strategjik i Kosovës, mrekulli e vendit që ia vlen të vizitohet

7 Shares Share Messenger

Presidenti Hashim Thaçi, tha se liqeni i Ujmanit është aset strategjik i Kosovës.Kreu i vendit, në vizitën e parë të tij në këtë pjesë të vendit, tha se ka kaluar kohë të mirë aty dhe është mrekulluar nga pasuritë e liqenit.Madje ai ka ftuar që të gjithë të vizitojnë këtë Ujmanin, por që vet ishte i shoqëruar nga Njësitet Speciale të Policisë së Kosovës.Ai tha se pata se të bëjë një gjiro në liqen ka pirë kafe me disa serb lokal të cilët i ka garantuar se është president i të gjithëve.

Share Messenger

Më të lexuarat