Thaçi: Kurti më tha nuk kam njeri që i besoj, Glaukun e mbaj në distancë e din ti i kujt është

Share Messenger

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se i ka propozuar Albin Kurtit sa ishte kryeministër i Kosovës, që këshilltari i tij Bekim Qollaku dhe Glauk Konjufca të punojnë së bashku për dialogun. E sipas Thaçit, Kurti ka thënë se nuk i beson Glakutu, madje e mban në distancë.

“Sa i përket takimit me Kurtit, ekziston transkripti. Mediat mund ta marrin”, është shprehur Thaçi.

Më tha se Konjufcën e mban larg vetës, “e din ti i kujt është”.

Share Messenger

Më të lexuarat