Tërmet në Deçan?

Share Messenger

Rreth orës 22 e 40 është dëgjuar një dridhje e fuqishme në zonën e Deçanit.

Nga kjo dridhje banorët në panik janë larguar shtëpitë e tyre dhe po qëndrojnë në qiellin e hapur, raporton lajmi.net.

Tërmeti është dëgjuar në fshatrat Prilep, Irzniq, Gllogjan, Baballoq.

Ende nuk ka të dhëna se ku ka qenë epiqendra e tërmetit dhe çfarë ballë të riterit ka qenë.

Share Messenger

Më të lexuarat