Sot feston ditëlindjen Albin Kurti – Ja sa vjet mbushi

Share Messenger

Sot ka ditëlindjen kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Kurti sot ka mbushur 45 vjet, ai ka lindur me 24 mars të vitit 1975 në Prishtinë.

Kujtojmë që i pari i VV mori zyrtarisht detyrën e kryeministrit me 3 shkurt pas zgjedhjeve të tetorit.

Kurti është i martuar dhe ka një vajzë.

Share Messenger

Më të lexuarat