Si përgatitet kroasani? (Video)

Share Messenger

Kifle (kroasan) përgatitet në mënyra të ndryshme dhe mund të jetë me nutella, djathë, kaçkavall, gjem etj, në varësi të shijes dhe preferencave.

Përbërësit:

Vezë
200ml kos
200ml qumësht
1 lugë sheqer
2 lugë kripë
1 kg miell
gjalpë

Shikoni videon për më shumë.

Share Messenger

Më të lexuarat