Shqipëria dhe Maqedonia ndajnë pikët (Video)

Share Messenger

Shqipëria ka barazuar kundër Maqedonisë me rezultat 1-1 në ndeshjen e zhvilluar në Strumicë në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës.

Kombëtarja kuq e zi kaloi e para në epërsi me golin e Odise Roshit në minutën e 53-të.

Autori i golit u bë “sebep” edhe në golin e Maqedonisë, ku shkaktoi penallti që në gol e kthej Trajkovski në minutën e 78-të.

Pas këtij barazimi, Shqipëria mbetët në pozitën e tretë me 13 pikë.

Share Messenger

Më të lexuarat