“Serbia po përdorë rrugë ilegale për t’ju afruar kufirit me Kosovën”

Share Messenger

Pas fluturakeve dhe helikopterëve serbë, në afërsi të kufirit në Jarinje, Serbia duket se ka futur në funksion edhe tanket e saj.

Madje kjo sipas një llogarie në Instagram, po bëhet përmes zonave malore pranë kufirit me Kosovën.

Për këtë ka reaguar edhe ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Petrit Selimi, njëherit drejtori i MCC-së në Kosovë, i cili shkruan se Serbia këtë pasdite përdori rrugë ilegale në pyjet në kufi për t’ju afruar territorit të Kosovës.

”Automjetet e blinduara serbe me mitralozë të rëndë po përdorin rrugë ilegale në pyjet në kufi me Kosovën për t’iu afruar territorit të Kosovës këtë pasdite”, shkruan ai.

Share Messenger

Më të lexuarat