Sali Berisha sot ka ditëlindjen, ja sa vite mbush ish kryeministri i Shqipërisë

Share Messenger

Sali BerishaThemeluesi dhe lideri historik i demokratëve, Sali Berisha sot feston ditëlindjen.Politikani i njohur, ka lindur me 14 tetor në vitin 1944.

Sali Berisha sot mbush plot 76 vite.

Ndryshe, ish-kryeministri i Shqipërisë ka një karrierë të bujshme sa i përket politikës, ka vite që i është përkushtuar këtij profesioni.

Share Messenger

Më të lexuarat