Sa femra kanë hyrë në jetën e kryeministrit Rama

Share Messenger

Kryeministri Edi Rama po punon për qeverinë “2” pas fitores së thellë më 25 qershor ku fitoi bindshëm mbi PD.

Jeta e tij politike dhe profesionale tashmë është shumë e njohur për të gjithë shqiptarët, ndërsa jeta private ka qënë gjithmonë në hije, kjo ndoshta edhe si një zgjedhje e tij, trasmeton Albeu.com.

Sot ai është i martuar me Linda Ramën, më të cilën kanë edhe një djalë Zohon.

Por sa femra kanë hyrë në jetën e kryeministrit Rama

Katër janë gratë që kanë hyrë në jetën e politikanit më të rëndësishëm të viteve të fundit, Edi Rama.

E para është artistja Matilda Makoçi me të cilën u divorcua.
Më pas gjermania Eva që nuk qëndroi dot gjatë me të në Shqipëri.

Më pas Rama krijoi një lidhje me prezantuesen Rudina Magjistari, me të cilën bashkëjetoi për pesë vite.

Dhe tashmë bashkëshortja Linda Basha, dhe çifti Rama-Basha duken shumë të lumtur.

Share Messenger

Më të lexuarat