Ronaldo dhe Dybala ia sigurojnë fitoren Juventusit

Share Messenger

Jerome Boateng do të largohet nga Bayern Munich, pas dhjetë viteve të kaluara te gjiganti gjerman i futbollit.

Kjo është konfirmuar nga drejtori sportiv i klubit gjerman, Hasan Salihamidzic.

Salihamidzic ka njoftuar se mes palëve nuk ka dhe nuk do të këtë bisedime për zgjatje të kontratës.

Kësisoj, mbrojtësi 32-vjeçar do largohet nga “Allianz Arena” si lojtar i lirë, pasi i skadon edhe kontrata me “Bavarezët”.

Kujtojmë se gjatë verës si lojtar i lirë do të largohet edhe David Alaba, i cili gjithashtu ka konfirmuar largimin e tij sapo ky sezon të mbyllet.

Share Messenger

Më të lexuarat