Rita Ora lutet për Shqipërinë

Share Messenger

Rita Ora ka reaguar pasi ka marrë vesh lajmet për tragjedinë që po përjeton Shqipëria.

Edhe këngëtarja me prejardhje shqiptare, Rita Ora, ka shprehur pikëllimin e saj për tërmetet që kanë prekur shumë njerëz dhe ka marrë edhe jetë njerëzish në Shqipëri.

Rita po bën pak pushim nga festimet e ditëlindjes, për të ndarë pikëllimin për popullin e saj, ndërsa edhe ka bërë një postim ku mbi flamurin kombëtar shqiptar shkruan: “Zemra ime është me të gjithë të prekurit nga tërmeti“, ndërsa edhe përdor ‘hashtagun’ që po qarkullon në rrjetet sociale, “#LutemipërShqipërinë“.

Rita është duke festuar sot 29 vjetorin e lindjes, me miqtë dhe familjarët e saj në një vend të bukur.

Image
Deri tani raportohet për deri 18 viktima nga shumë tërmete që kanë goditur Shqipërinë, saktësisht Durrësin, ndërsa tërmeti më i lartë ishte 6.4 ballë dhe është ndjerë edhe në territorin e Kosovës.

Share Messenger

Më të lexuarat