Rita Ora dedikim të veçantë në Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë

Share Messenger

Këngëtarja e famshme, Rita Ora, e ka treguar gjithmonë me krenari në mbarë botën se është me origjinë shqiptare.

Që kur nisi karrierën, 30-vjeçarja ka bërë krenare shqiptarët me artin, muzikën dhe sukseset e panumërta në tregun ndërkombëtarë.

Dhe Rita nuk harron as data e shënuara të shqiptarëve, për t’i uruat dhe treguar me plotë mburrje për rrënjët e saj.

Kështu ka ndodhur edhe ditën e sotme me 28 Nëntor ku për të uruar Pavarësinë e Shqipërisë, artisjta ka publikuar një fotografi nga fëmijëria në të cilën shihet e veshur me jelekun të veshjeve tradicionale shqiptare me shqiponjë.

Kujtojmë që Rita vite më parë mbajti koncert në Kosovë dhe Shqipëri.

Share Messenger

Më të lexuarat