Rekord testimesh, 159 raste të reja dhe asnjë i vdekur nga COVID-19

Share Messenger

Në Kosovë është shënuar rekord testimesh për COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar 1245 mostra, ku prej tyre 159 kanë rezultuar pozitive me koronavirus.

Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj.

ëSot është shënuar numri më i lartë i testimeve brenda 24 orëve, nga 1.245 mostra të marra, 159 kanë rezultuar pozitive, ndërsa nuk është shënuar asnjë rast tragjik nga COVID-19ë, ka bërë të ditur Zemaj.

Share Messenger

Më të lexuarat