Reali sërish me mungesa të mëdha, kthehen Carvajal dhe Varane

Share Messenger

Ashtu si kundër Getafes, edhe kundër Cadiz, Reali do të jetë me mungesa të mëdha.

Përveç Eden Hazard e Sergio Ramos që mungojnë tash e një kohë e Lucas Vasquez, s’do te jenë Toni Kroos, Mendy, Luka Modric e as Fede Valverde.

Lajmi i mirë është rikthimi i Dani Carvajal dhe Raphael Varane.

Dani ka vuajtur me shumë dëmtime këtë sezon, derisa Varane kthehet pas izolimit dy javor për shkak se kishte rezultuar pozitiv me COVID-19.

Zinedine Zidane ka ftuar katër futbollistë të akademisë, Chust dhe Miguel mbrojtës dhe Arribas e Blanco mesfushorë.

Skuadra e Real Madridit:

Portierë: Courtois, Lunin and Altube.

Mbrojtës: Carvajal, E. Militão, Varane, Nacho, Marcelo, Odriozola, Chust dhe Miguel.

Mesfushorë: Casemiro, Isco, Arribas dhe Blanco.

Sulmues: Benzema, Asensio, Vini Jr., Mariano dhe Rodrygo.

Share Messenger

Më të lexuarat