Reali ka vendosur ta shesë Odegaardin për ta blerë Haalandin

Share Messenger

Real Madridi do ta sakrifikojë Martin Odegaardin për të arritur te Erling Haaland.

Raportohet se Arsenali ka shprehur dëshirën për ta blerë mesfushorin norvegjez. Transferimi i Odegaard në Angli do ta ndihmonte Realin të bëjë ofertë për sulmuesin e Borussia Dortmund, Erling Haaland.

Dani Ceballos, që si Odegaard është në formë huazimi te Arsenali, Gareth Bale, Brahim Diaz dhe Luka Jovic gjithashtu mund ta bëjnë të mundur blerjen e Haaland.

Reali gjithashtu do të tentojë ta blejë edhe Kylian Mbappen.

Share Messenger

Më të lexuarat