Reagon Federata e Gazetarëve Evropianë: Televizioni i Vetëvendosjes është servis i propagandës të kësaj partie, nuk është gazetari

Share Messenger

Federata e Gazetarëve Evropianë ka reaguar ashpër pasi Lëvizja Vetëvendosje dje publikisht ka lansuar edhe televizionin e saj.

Televizioni i hapur nga lideri i kësaj partie, Albin Kurti po shihet me shqetësim nga Federata e Gazetarëve Evropianë.

EFJ thotë se televizioni i hapur nga Vetëvendosje s’ka të bëjë me gazetarinë dhe se është vetëm një mjet propagandues në shërbim të partisë.

“Televizioni i ri online TVV në Kosovë, i krijuar drejtpërdrejtë nga një parti politike. Kjo nuk është gazetari. Kjo është propagandën në shërbim të politikanëve”, thuhet në reagim.

Share Messenger

Më të lexuarat