Rama drejton makinën pa timon në duar: Në Shqipëri po fillon revolucion 5G (VIDEO)

Share Messenger

Sot nisi në Shqipëri revolucioni industrial mbi teknologjinë 5G”, njofton në facebook kryeministri Edi Rama.

Rama thotë se ky revolucion teknologjik do të tansformojë çdo sektor.

“Ky revolucion do të transformojë rrënjësisht çdo sektor, nga ekonomia tek financat dhe energjia, nga bujqësia tek shëndetësia dhe arsimi”.

 

“ME TIMON PA TIMON SHOFERI JON OSHT KAMPION” thotë ajo kënga e vjetër, ndërsa këtu jam unë që i jap makinës pa prek…

Gepostet von Edi Rama am Mittwoch, 30. Oktober 2019

Share Messenger

Më të lexuarat