Presidentin Thaçi e ‘qerosën’ me kafe serbët e Kosovës në Mitrovicë, ja çfarë thotë ai!

9 Shares Share Messenger

Presidenti i Kosovës Hashim Thaci është lajmëruar nga Liqeni I Ujmanit ku edhe ishte për vizitë sot, gjë të cilën thotë se e bënë zakonisht gjatë fundjavave, shkruan “Zëri.Info”.

Thaçi para mediave tregoi se gjatë vizitës që ka pasur në Veri të Mitrovicës është takuar me qytetar serb që jetojnë në atë pjesë, ku edhe I ofruan kafe dhe një bisedë të shëndoshë siç thotë ai.

“Unë zakonisht vikendet i kaloj duke ecur neper bukuri. Pas kësaj vizite vendosa të bëj një gjiro në Liqenin e Ujmanit në këtë vend të pa krahasueshëm të Kosovës, ishin emocione të veçanta. i falënderoj serbët që i takova dhe me qerasën për kafe, ne punojmë për Kosovën evropiane prandaj unë si president i shërbej të gjithëve në çdo cep të territorit të Kosovës, ishte kënaqësi që të pijë kafe me këta qytetar ku patëm një bisedë shumë miqësore”, tha Thaçi.

Share Messenger

Më të lexuarat