Presidenti i Lyonit falënderon yllin e Realit për transferimin e Marianos

12 Shares Share Messenger

Mariano Diaz po jeton një moment spektakolar në Olympique Lyon.

Pas largimit nga Real Madrid në këtë verë në këmbim të 8 milionë eurove, sulmuesi dominikan po përjeton një vaneturë të magjishme në Francë.

Ndërsa, presidenti i Lyonit, Jean-Michel Aulas ka falënderuar Karim Benzeman që ju bëri me dije se Mariano është një sulmues i talentuar dhe ata duhej ta transferonin.

“Mariano është një lojtar i madh. Para golës është si një bishë dhe është i etur për gola. Dua ta falënderoj Karim Benzeman që na orinetoi në drejtim të tij, pasi ne kemi tashmë sulmin e kompletuar për disa vite”, ka thënë Aulas.

Share Messenger

Më të lexuarat