Premtimi i madh i Florian Markut: Do të boksoj në Kosovë

Share Messenger

Florian Marku ka mbrojtur titullin IBF International në kategorinë e peshave të lehta. Boksieri shqiptar shënoi fitore mbrëmë ndaj britanikut Chris Jenkins.

Madje, Marku e mbylli këtë ndeshje në raundin e katërt pas një serie të suksesshme të goditjeve.

Pastaj gjyqtari e ndërpreu ndeshjen, me Florian Markun që siguroi kështu fitoren, shkruan Gazeta Express.

Tani, Marku ka shkuar në 11 fitore dhe 1 barazim deri tani në karrierën e tij në boksin profesionist.

Marku ka premtuar se do të boksojë në Kosovë. Ai tha se do të boksojë në Tiranë dhe në Kosovë në vazhdim të karrierës.

https://www.instagram.com/portali.magazina/?utm_source=ig_embed&ig_rid=4674374a-5d55-4d8c-af74-013b84d9a5bc

Share Messenger

Më të lexuarat