Politikania e njohur ndërron jetë në sy të vajzës së mitur

Share Messenger

Një prej politikaneve më aktive në Europë, ka ndërruar jetë ditën e sotme, pas një aksidenti tragjik.

Ndërron jetë në një aksident rrugor një politikane e Ukrainës. Lajmi për vdekjen e Irina Berezhnaya, e ka njoftuar ish-kryeministri ukrainas, Mykola Azarov.

Irina Berezhnaya, ka qenë ish-nënkryetare e opozitës kryesore në Ukrainë. Ajo ndërroi jetë në një aksident rrugor në sy ta vajzës së saj 8-vjeçare.

Politikania e bukur dhe kurajoze, vdiq në një aksident rrugor mes Italisë dhe Kroacisë. Mediat njoftojnë se vajza e politikanes është ende gjallë dhe se në aksident kanë vdekur edhe dy persona të tjerë, një 37 dhe një 38 vjeçare.

Share Messenger

Më të lexuarat