Pochettino: Nuk besoja se do ta transferonim Messin

Share Messenger

Trajneri i PSG-s, Mauricio Pochettino ka pranuar se nuk e priste që Paris Saint-Germaini të arrinte të nënshkruaj me Lionel Messin gjatë kësaj merkato verore.

Messi u informua nga Barcelona se ata nuk mund ta mbanin përshkak të gjendjes financiare, edhe pse ai pranoi një ulje të pagës prej 50 përqind.

“Unë mund të mos jem personi më i përshtatshëm për të përshkruar Messin,” tha Pochettino për UEFA-n.

“Ka shumë më tepër njerëz që kanë një fjalor më të gjerë për ta përshkruar atë më afër realitetit që meriton Leo.

“Ai gjithmonë do të konsiderohet ndër më të mirët në botë. Që kur mbërriti, ai me të vërtetë është përshtatur shumë shpejt dhe po stërvitet shumë mirë, duke u përpjekur të arrijë nivelin e tij më të lartë sa më shpejt të jetë e mundur për të konkurruar në më të mirën e tij.

“Unë nuk mendoja se ishte e mundur, dhe kur të shfaqet një mundësi dhe gjithçka shkon kaq shpejt, ju nuk mund ta përpunoni menjëherë.

“Sidoqoftë, ekziston ajo lidhje: ne të dy jemi argjentinas, të dy mbështesim Newell’s [Old Boys] , ne të dy vijmë nga Rosario.

“Unë gjithashtu e kam admiruar atë për një kohë të gjatë kur e kisha atë si një kundërshtar, kështu që ta kesh atë tani të stërvitet me ne është me të vërtetë mirë. Shpresojmë që, së bashku, të jemi në gjendje të arrijmë atë që klubi dëshiron.”

Share Messenger

Më të lexuarat