Plaku 83-vjeçar udhëton 230 kilometra për Kosovën – Tifozët më të veçantë në stadium

406 Shares Share Messenger

Kosova do të ndeshet ndaj Bullgarisë në mbrëmjen e sotme, në takimin e parë të vlefshëm për kualifikueset e Europianit.

Një stadium i stërmbushur do të jetë në “Fadil Vokrri”, atje ku do të synohet edhe fitorja e parë në grupin A për dardanët.

Por tek tifozët më të veçantë, renditen dy të moshuar që gjenden së bashku në stadium. Me flamurin shqiptar dhe simbolet e Kosovës, stadiumi i “Fadil Vokrrit” merr një tjetër hijëshi.

“Shqiperia.ch” konfirmon se njëri prej të moshuarve ka udhëtuar 230 kilometra, nga Komuna e Dragashit, për të mbështetur Kosovën.

Share Messenger

Më të lexuarat