Përfundon sezoni në Premier Ligë, këto janë tri skuadrat që bien nga elita e futbollit anglez

Share Messenger

Sot (e diel) janë zhvilluar ndeshjet e fundit në Premier Ligë për sezonin 2019/20.

Liverpooli e mbylli sezonin si kampion në kampionatin anglez, duke fituar titullin e parë pas 30 viteve dhe të 19’tin në histori të klubit.

Kësaj radhe nënkampion ishte kampioni i vitit të kaluar, Manchester City, teksa në pozitat tre dhe katër u renditen Manchester United dhe Chelsea.

Nga elita e futbollit anglez largohen Norwich City, Watford dhe Bournemouth.

Share Messenger

Më të lexuarat