PDK reagon pas aderimit të Armend Mujës në VV: Sekser i akreditimeve të universiteteve

Share Messenger

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Avni Bytyçi, ka reaguar pas aderimit të Armend Mujës në Lëvizjen Vetëvendosje.Bytyçi e ka quajtur Mujën sekser të akreditimeve universitare private.Teksa e vë në pikëpytetje nëse Kurti do të mund ta luftojë hajninë me ekipin që e ka.

Postimi i tij i plotë:Albin Kurti po na tregon se ai nuk do të qëndroj gjatë në pushtet.Me Haki Abazin, kleptokratin e shoqerisë civile dhe Armend Mujën, sekserin e akreditimeve të universiteteve private, ai pretendon ta luftojë korrupsionin e hajninë.

Është e vërtetë se hajni nuk mund ta vjedhë hajnin, po ky parim nuk vlen për shtetin!.

Share Messenger

Më të lexuarat