Pacolli: Presidneca e Maldiveve përgënjeshtron lajmin e Serbisë për tërheqjen e njohjes e Kosovës

Share Messenger

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka bëre të ditur se Presidneca e Maldiveve ka përgënjeshtruar sot kategorisht lajmin nga Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq ka tërhequr njohjen e Kosovës.

Postimi i plotë:

Presidenca e Maldiveve përgënjeshtron sot kategorikisht lajmin e Serbisë (Vuçiq dhe Daçiq) se Maldivet kanë tërhequr njohjen e Kosovës.

Pra Maldivet mbeten pa luhatje, në krah të Kosovës.

https://www.facebook.com/behgjeti/posts/779373543551539

Share Messenger

Më të lexuarat