Osmani citon Jusuf Gërvallën: Rruga e nderës asht ma e zorshmja, po ma e mira

Share Messenger

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, e ka cituar një thënie të shkrimtarit të mirënjohur Jusuf Gërvalla.Në llogarinë e saj në Facebook, ajo ka shkruar se rruga e nderës asht ma e zorshmja, por më e mira dhe e vetmja rrugë e vërtetë për njeriun.
“Rruga e nderës asht ma e zorshmja, po ma e mira dhe e vetmja rrugë e vërtetë për njeriun.

Dhe, kush u mundue për nder, nder ka gjetë!”-Jusuf Gërvalla-

Share Messenger

Më të lexuarat