Nuk ndalet Albin Kurti: Shkarkon menjëher Avdullah Hotin

Share Messenger

Kryeministri në detyrë Albin Kurti ka shkarkuar në mesnatë zv.kryeministrin në detyrë Avdullah Hoti.

Ky shkarkim erdhi menjëherë pas rrëzimit të Qeverisë.

Shakrimi i tij u bë i ditur tash përmes një postimi të asistentit të Kurtit në Facebook.

Kujtojmë se Qeverisë Kurti iu dha lamtumira e fundit sonte me 82 vota për 82 për dhe 32 kundër 1 abstenim nga gjithësej 117 deputetë sa ishin në Kuvend.

Vendimi KM d. Kurti nr. 099.2020 (5) (2)

Share Messenger

Më të lexuarat