Nuk iu hap parashuta, “Miss Canada” vdes në hedhjen e saj të parë me parashutë

Share Messenger

Një 21-vjeçare influencuese e TikTok dhe mbretëresha e bukurisë “Miss Canada” vdiqën në një aksident të frikshëm me parashutë pasi parashuta e saj kryesore nuk u hap. Një shoqe thotë se ishte hera e parë që kërcente vetëm.

Pardazi, një studente filozofie në Universitetin e Torontos, kishte përfunduar një kurs me Skydive Toronto në Innisfil, Ontario, duke i dhënë të drejtë të shkonte vetë – në kërcimin fatal të së shtunës nga 4000 metra mbi tokë.

Sipas Skydive Toronto, Pardazi “lëshoi ​​një parashutë kryesore që rrotullohej shpejt në një lartësi të ulët pa kohën ose lartësinë e nevojshme për fryrjen e parashutës rezervë”.

Para se të bënte kërcimin, Pardazi u mësua se si të kalonte në parashutën e saj dytësore në skenarin e keqfunksionimit të asaj kryesore, sipas Skydive Ontario.

Është e paqartë pse parashuta kryesore nuk u hap, por kjo ishte hera e saj e parë që provoj eksperiencën me parashutë e vetme, shkruan DailyMail.

Pardazi, e cila arriti në gjysmëfinale të konkursit të bukurisë “Miss Teen Canada 2017”, u transportua menjëherë në spital ku u shpall e vdekur.

Share Messenger

Më të lexuarat