Njeriu i rekordeve, MESSI sot ndaj Cadiz do të vendos një të ri

Share Messenger

Leo Messi me paraqitjne e sotme ndaj Cadiz në La Liga do të vendos një rekord të ri personal.

Sa i përket paraqitjeve te Barcelona, Xavi Hernandez mban rekordin pasi ka arritur 505.

Me ndeshjen e sotme ndaj Cadiz është Messi që do të thyej këtë rekord dhe do t’i kompletojë plotë 506 paraqitje.

Pas Messit, Andres Iniesta kishte regjistruar 404 paraqitje dhe Sergio Busquets që tani ka 398 paraqitje për klubin.

Share Messenger

Më të lexuarat