Njeriu më i popullarizuar në TikTok edhe pse s’e thotë asnjë fjalë

Share Messenger

Kur Italia hyri për herë të parë në një bllokim të koronavirusit vitin e kaluar, Khabane Lame kishte humbur punën e tij në një fabrikë në Torino.

Ai i kaloi ditët e tij në shtëpinë e prindërve në Chivasso me tre vëllezërit e motrat e tij, duke kërkuar punë tjetër. Një ditë, ai shkarkoi TikTok dhe filloi të merrej me të në dhomën e tij të gjumit, duke postuar video të tij nën emrin Khaby Lame. Dhe gradualisht, lindi një karrierë befasuese.

Ai është një yll i rrjetit social me më shumë se 100 milionë ndjekës dhe ka grumbulluar më shumë se 1.5 miliard pëlqime përmes videove të tij.

Lame është personi i parë në Evropë dhe i dyti në botë që ka arritur mbi 100 milionë ndjekës në TikTok.

21-vjeçari ka arritur të fitojë popullaritet të gjerë në mbarë botën pa thënë asnjë fjalë. Në TikTok, heshtja e tij flet shumë.

“Më erdhi kjo ide pasi po shikoja këto video që qarkullonin dhe më pëlqeu ideja për të sjellë thjeshtësi në to. Gjestet erdhën rastësisht por heshtja jo. Mendova një mënyrë për të arritur sa më shumë njerëz. Dhe mënyra më e mirë ishte të mos flisje”, tha ai.

Share Messenger

Më të lexuarat