Nis takimi ndërmjet Kryeministrit Kurti dhe ministrit të Jashtëm të Maqedonisë së Veriut

Share Messenger

Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmanin.Osmani gjatë ditës është takuar edhe homologen e tij, Donika Gërvalla, si dhe presidenten Vjosa Osmani.

Ai ka mbajtur një konferencë të përbashkët me Gërvallën ku tha se shteti i tij mbështet dialogun Kosovë-Serbi që përfundon me njohje reciproke dhe se mbështet Kosovën në rrugën e saj drejt BE-së.

Share Messenger

Më të lexuarat