Ngjarje e pazakontë, tërheq me dhëmbë tankun që peshon 40 tonelata

Share Messenger

Sporti hungarez Zholt Sinka ka arritur që me dhëmbë ta tërheq tankun T-72, që peshon 40 tonelata.

Ngjarja ka ndodhur në kazermën e brigadës 25 – Xherxh Klapka, e cila është e mbushur me tanke T-72 dhe Lopard 2A4HU dhe gjithçka u transmetuar drejtpërdrejtë në televizion.

Zholt duke qëndruar pranë tanku, vendosi litarin e verdhë në gojë – duke e tërhequr e mjeti i blinduar filloi të lëvizë.

Në vitin 2013, Zholt kishte tërhequr më dhëmbë aeroplanin që peshonte 50 tonelata në një aeroport në Hungari.

Share Messenger

Më të lexuarat