Në vend të frenit, shoferi zviceran shtypi pedalin e gazit – bashkë me Lamborghinin e tij prej 220 mijë frangave përfundoi në liqe

Share Messenger

Të martën në mbrëmje, një zviceran udhëtoi nga Mondsee drejt Unterach në Attersee në Austrinë e Epërme me Lamborghini Huracan-in e tij.

Në një moment, 31-vjeçari ndaloi për t’u kthyer në një parking.

Por siç raportojnë mediat zvicerane, përcjell Telegrafi, ai bëri një gabim serioz.

Në vend të pedalit të frenave, shoferi i super-makinës, i cili është në dispozicion nga një çmim bazë prej 220.000 frangash, shtypi pedalin e gazit dhe u përfundoi në Mondsee.

Automjeti u fundos rreth 15 metra nga bregu i liqenit në një thellësi prej rreth pesë metrash.

Për fat të mirë, shoferi ishte në gjendje të çlirohej nga makina dhe të notonte në breg vetë.

Pasagjeri i tij, i cili doli përpara rënies, lajmëroi policinë dhe më pas i dha ndihmën e parë.

Policia supozon se shoferi ka gabuar gazin me pedalin e frenave.

Share Messenger

Më të lexuarat