“Nazira” rreth të 70-ve, ja si duket aktorja e njohur

Share Messenger

Pamje nga jeta e “Nazirës” Eliane Teresinha Giardini ka qenë njëra ndër aktoret e njohura të serialit “O Clone”, i cili ka arritur shikeshmëri të madhe në mbarë botën.

Giardini me rolin e “Nazirës” ka arritur të mbledhë fansa kudo ku është transmetuar seriali. Ajo në “O Clone” ka luajtur rolin e gruas tekanjoze dhe të zhurmshme, preokupimi i së cilës ka qenë martesa, shkruan rtv21.tv Në kohën kur ishte realizuar seriali, aktorja ka pasur 50 vjet dhe ka qenë në formë mjaft të mirë fizike.

Ndërsa, tani 17 vjet pas, aktorja megjithëse duket paksa më ndryshe se atëherë, për moshën që ka duket si zojë. Kjo shihet nga imazhet e ndryshme që aktorja 67 vjeçare ka publikuar në instagram, ku numëron 176 mijë ndjekës, në të cilat ka marrë pëlqime dhe komente të shumta. Eliane Teresinha Giardini është aktore e njohur braziliane, e cila është lindur më 20 tetor të vitit 1952.

https://www.instagram.com/tv/B2jfc8ZgDDY/?utm_source=ig_embed

Ajo njihet për role të shumta, një ndër të cilat ka qenë edhe roli në serialin”O Clone”. Nga viti 1973 deri në vitin 1997 ajo ka qenë e martuar me aktorin Paulo Betti, me të cilin ka dy vajza: Julianan dhe Marianan. ”O Clone” ka qenë telenovelë braziliane që ishte zhvilluar në Rede Globo nga 1 tetori i vitit 2001 deri më 14 qershor të vitit 2002, i cili ishte transmetuar edhe në Kosovë.

Share Messenger

Më të lexuarat