A mund ta shohim Khabibin në një meç për 30-0? Flet drejtori i UFC

Share Messenger

Edhe pse ai vet tregoi sepo pensionohet nga UFC, Khabib Nurmagomedov mund ta zhvillojë edhe një ndeshje të fundit për të kapur rekordin në 30 ndeshje të fituara dhe asnjë humbje.

Sipas drejtorit të UFC, Dana White, Khabib do t’ia plotësoi dëshirën e babait të tij edhe me një ndeshje të fundit, edhe pse “luftëtari”, pas fitores ndaj Gaethje tha se do të pensionohet nga ky sport.

“Babai i tij dëshironte që i biri ta mbyllte karrierën me seri prej 30:0. Them se Khabib dëshiron ta realizojë dëshirinë e tij me një ndeshje të fundit”, tha Dana White.

Por, se a do ta shohime dhe një meç të Khabib, presim konfirmimin e madh nga Dana White.

Share Messenger

Më të lexuarat