Mohamed Salah, mund të largohet nga Liverpool

Share Messenger

Liverpool ka një vendim për të marrë në lidhje me të ardhmen e Mohamed Salah këtë verë, me klubin gjithnjë e më të shqetësuar që lojtari është i gatshëm të kërkojë një sfidë të re diku tjetër.Sipas ESPN, sulmuesi egjiptian, i cili është në sezonin e tij të katërt në Anfield, ka qenë rregullisht i lidhur me Barcelona dhe Real Madrid.

“The Reds” janë në një pozicion të fortë negocimi duke qenë se Salah ka akoma dy vjet në kontratën e tij, por gjithçka do të varet nëse klubi mund të kualifikohet për në Champions League sezonin e ardhshëm.
Salah ka qenë njëri ndër futbollistët më të dalluar në sukseset e arritura viteve të fundit nga skuadra angleze dhe si rrjedhojë ka qenë në mesin e futbollistëve më të preferuar.

Share Messenger

Më të lexuarat