Meta, tegon se çfarë i premtoi Cikalleshi para ndeshjes me Bjellorusinë

Share Messenger

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta uroi kombëtaren e Shqipërisë për fitoren 3-2 ndaj Bjellorusisë de arritjen e vendit të parë në grupin e Nations League.

“Shqipëria e para! Urime kuqezinjve për shpirtin luftarak!“, shkroi qyteti i parë i vendit në rrjetet sociale, teksa pak minuta më vonë pati një dedikim edhe për Sokol Cikalleshin.

Sulmuesi nga Kavaja realizoi dy golat e parë të fitores së sotme. Ai i kishte premtuar shënimin e golit presidentit Meta, por kaloi pritshmëritë duke e dërguar topin dy herë në rrjetë.

“Cikalleshi është i paparë. Premton një dhe bën dy! Urime kuqezinjve tanë“, shkruan presidenti i Republikës, Ilir Meta.

https://www.facebook.com/ilirmetazyrtar/?ref=nf&hc_ref=ARSaI3-tIy50Dzop2EmWYfqEWOfwtq3q934L4lA6-nXI575MyKcUxbZ7TtWsSM34V6o

Share Messenger

Më të lexuarat